Tarotový profil

6. února 2015 v 15:26 | Ameline |  Tarot
Někde na pomezí tarotu a numerologie se nachází velice zajímavé místo. Jistě jste se setkali s numerologickými výpočty z data narození. Mají cosi do sebe, přesto mě zanechaly více, než rozpačitou i po poměrně detailním studiu všech čísel (numerologické postupy pracující s mřížkou jsou naopak poměrně použitelné). S kartami však přichází něco, co čísla nenesou, nebo alespoň ne v takové míře - archetypy. Každá karta má velice hluboký smysl, který si každý nese v sobě - známe je z pohádek, z mýtů, z vlastních představ - možná je to také určité univerzální bohatství, zanesené do mapy našeho společného nevědomí. Mohu říci, že výpočet tarotového profilu má poměrně dobrou vypovídací hodnotu a ukazuje i na oblasti, které si zaslouží naši pozornost.

Teď již tedy k samotným výpočtům. Počítáme kartu osobnosti a kartu duše, z nichž dále odvozujeme kartu stínu. Karta duše ukazuje na samotný základ a vnitřní energii, základní formu k níž člověk přirozeně tíhne. Karta osobnosti dále ukazuje, jak se tyto kvality reálně projevují ve světě, ve způsobu, jak člověk působí na okolí, ale i na jeho talenty. Karta stínu poté ukazuje aspekty, s nimiž má člověk problém, část sebe, s níž má problém a která se mu těžko přijímá. V pozdějších fázích přestává být kartou stínu, ale kartou učitele, která učí moudrosti, která by jinak zůstala skrytá.


Ke kartě osobnosti vede velmi jednoduchý postup, kdy sčítaním číslic data narození se postupně dostáváme k číslu stejnému nebo menšímu než 22. Na příkladě to vypadá takto:

27.5.1987 = 2+7+5+1+9+8+7 = 39

Tento výsledek je ale větší, než 22, proto pokračujeme

39 = 3+9 = 11

Výslednou kartou osobnosti je tedy číslo 11

(*Kartě Blázna připadá současně číslo 0 i 22 - začátek a konec - pokud dojdeme k výsledku 22, jedná se právě o něj)


Karta duše vypovídá o základu bytosti, jaká je energie, motivace toho nejzákladnějšího v člověku. Pro výpočet karty duše je třeba dostat se k základnímu principu za tímto číslem, který představují karty 1-9. Tedy:

11 = 1+1 = 2

Pokud je číslo osobnosti samo o sobě kartou 1-9, pak je karta duše totožná s kartou osobnosti.


Karta stínu je potom podle následující tabulky ta, jež není v příslušném řádku ani kartou duše, ani kartou osobnosti. Ne každý má kartu stínu, někdo se utkává s dvěma. Neznamená to slabší nebo silnější stínové charakteristiky, jen míru jejich složenosti a provázanosti. Karta stínu ukazuje na skryté vlastnosti, ty, které člověk na sobě těžko přijímá nebo které přímo odmítá. Posléze se tento aspekt osobnosti stává průvodcem a učitelem.
1-Mág10-Kolo19-Slunce
2-Velekněžka11-Síla20-Poslední soud
3-Císařovna12-Viselec21-svět
4-Císař13-Smrt22-Blázen
5-Velekněz14-Mírnost
6-Zamilovaní15-Ďábel
7-Vůz16-Věž
8-Vyrovnání17-Hvězda
9-Poustevník18-Luna*Názvy karet se mezi sadami mění, určující je číslo. Karty číslo 8 a 11 bývají mezi sadami vzájemně přehazované, což je dáno historickým vývojem tarotu a tím, na kterou tradici který balík navazuje. Sama považuji za správnější kartu Síly (chtíče) na čísle 11, ale je to spíše názor daný vypěstovaným citem a setkáním s několika lidmi, kterým tato čísla připadala. Pokud ve Vaší sadě je však na čísle 11 spravedlnost/vyrovnání a chápete již tuto kartu jako kartu číslo 11 a s jako takovou s ní pracujete, v takovémto případě můžete karty 8 a 11 oproti tabulce prohodit.

Může dojít k několika případům:
Jedna karta osobnosti, jedna karta duše a jedna karta stínu - Je třeba najít spojení od navenek projevované energie s tou, která leží v jejím základě (nebo naopak), aby mohlo dojít ke spojení i s tím, co se nejprve jeví jako temné, ale přitom ukrývá netušené poklady.
Společná karta duše a osobnosti, jedna karta stínu - Vhodné je rozvíjet základní energii, zbavit ji zbytečných, zatěžujících "návdavků" a takto dojít i k poznání odvrácené stránky.
Společná karta duše a osobnosti, dvě karty stínu - Hlavní důraz zde je na rozvíjení charakteristik základní karty, aby se naučila čerpat z obsažných stínových oblastí, které nabízí netušené hlubiny.
Jedna karta osobnosti, jedna karta duše a žádná karta stínu - Výzvou zde je, spojit oba aspekty do harmonického celku a ten pěstovat k jeho konečné velikosti.
Dvě karty osobnosti, jedna karta duše, žádná karta stínu (pouze u kombinace 19-10-1) -Jedná se o mimořádně tvořivý aspekt. Výzvou zde je, spojit všechny aspekty do harmonického celku, který umožní nevídané věci.

Jednotlivé profily mají souvislost i s příslušnými kartami malé arkány. V tomto pojetí ale malé karty představují možnosti subjektivního úhlu pohledu, nikoliv další aspekty. Malá a velká arkána obecně představují odlišné principy, odlišné polohy - jinou část systému. Nicméně v základě jejich číslování je určitý společný myšlenkový základ. Jsou to následující kombinace:

Mág - Kolo - Slunce -Esa -desítky

Velekněžka - Síla - Soud - Dvojky

Císařovna - Viselec - Svět - Trojky

Císař - Smrt - Blázen - Čtverky

Velekněz - Mírnost -Pětky

Zamilovaní - Ďábel - Šestky

Vůz - Věž - Sedmičky

Vyrovnání - Hvězda - Osmičky

Poustevník - Luna - Devítky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama