Sen o spojení duší

20. ledna 2015 v 23:00 | Ameline |  Snění
Ráda bych uvedla téma spojení mužského a ženského pomocí snu, který se mi před čtvrt rokem zdál. Jung mluvil o Animě, ženské stránce muže, a Animovi, mužské stránce ženy, staří alchymisté o mystické svatbě. V tomto snu jsem byla muž. Musím zmínit, že v té době jsem objevila nový způsob výkladu pohádek, kde jsou považovány za paralely vnitřního růstu a vyspívání. V tomto myšlenkovém proudu představuje princ usilující o princeznu osobnost, tu hnací sílu ega, zatímco získávaná princezna představuje samotnou lidskou duši. Jsou tam jemnější nuance, kterým se v budoucnu snad budu ještě věnovat. Tedy ke snu:

Žil jsem ve středověkém městě, kde jsem vyrostl. Lidé byli divocí, hlasití a veselí, všude vládl domácký nepořádek a chaos. Byl jsem na to zvyklý a měl jsem to rád. Motaly se kolem mě slečny, ale žádná mě nezaujala, všechny byly povrchní a příliš hrubé, vulgární. Až pak jsem uviděl ji. Nádhernou, čistou dívku s velkýma očima. Byla tichá, nevbízela se, jen se moudře dívala na svět kolem. A do té jsem se zamiloval. Mluvili jsme spolu dlouho a čím déle jsme byli spolu, tím méně se mi mé domovské město zamlouvalo. Viděl jsem špínu, hrubost i zlobu a nelíbilo se mi to. Domlouvali jsme se, že s ní odejdu. V tu chvíli nás obestoupili stráže a odtrhli nás od sebe.

Ji vyhnali a mě se pokoušeli oženit za některou z místních dívek. Když jsem odmítal, věznili mě a mučili. Přesto jsem nepovolil. Nakonec se mě rozhodli popravit upálením. Stále jsem myslel jen na svou lásku. Vedli mě ke kůlu, kolem kterého byly naskládány otepi dřeva a tam mě přivázali. Měl jsem ohromný strach, ale viděl jsem to jako nevyhnutelné. A pak hranice vzplála. Cítil jsem, jak mě olizují plameny a dusí kouř. Jenže pak začal foukat vítr a přinesl mi čerstvý vzduch. Foukalo víc a víc, až se dřevo rozfoukalo po návsi a hranice i se mnou spadla do bezpečí. Jak náhle vítr přišel, tak rychle ustal. Lidé měli co dělat, aby uhasili své domy. Stráže mě však okamžitě znovu spoutali a vysmívali se mi grafickými popisy jiných způsobů, jak mě mohou popravit.


V davu jsem si všiml jakéhosi podivného starého muže v kápi. Zdál se mi povědomý. Když se stráže nedívaly, přitočil se ke mě a zpod svého pláště mi podával podivnou věc. "Od tvé milované", zašeptal mi do ucha. Podíval jsem se, co mi to vlastně dal. Byla to malinká kulička světla. A já jsem náhle věděl. V mých rukou začala nabývat na objemu a zvedala mě ze země. Než se kdo nadál, byl jsem ve vzduchu, jen jsem se držel světla nade mnou. Pokoušeli se mě sestřelit, ale to jsem byl už moc vysoko, aby mi něco mohli. Z bezpečí jsem se jim vysmíval. A pak jsem zamířil pryč.

Letěl jsem přes lesy, údolí, moře, ani jsem nevěděl kam, jen že letím správně. Když mě zachvátily pochyby, ztrácel jsem výšku a let se stával neovladatelným. Když jsem ale myslel na svou milovanou, vzlétal jsem skoro ke slunci. Poté jsem uviděl pod sebou krásnou krajinu. Byla tam vesnice obklopená čistými lesy, u velikého jezera, do nějž se vlévala řeka. Tam jsem se rozhodl přistát. Všímal jsem si, že domy jsou postaveny z bílého mramoru vytesaného do nejelegantnější podoby, všechny porostlé břečťanem a psím vínem, takže nebylo poznat, kde končí les a začíná vesnice. Bylo tam příjemné ticho a klid. A tak jsem tam přistál.

Na pláži jsem viděl známou postavu a srdce mi poskočilo. Přišel jsem k ní a vzal ji za ruku. Byla oblečena do nádherných svatebních šatů. Přivítali jsme se s tichou spokojeností dvou lidí, kteří nepochybovali, že tento okamžik nastane, ale přesto je plnil štěstím. Díval jsem se na ni - nádhernou - a najednou jsem zaváhal. Co tato nádherná bytost, princezna, může chtít se mnou, špinavým zmrzačeným nuzákem? Ale podíval jsem se na sebe a zjistil, že všechny mé rány jsou zahojené, já sám jsem čistý a na sobě mám nádherný šat hodný prince, v bílé barvě s modrou šerpou. Podíval jsem se jí do očí a věděl jsem, že to všechno udělala ona. Stáli jsme tam a drželi se za ruce, zatímco nás nějákým starodávným obřadem oddalo samo slunce, jež zapadalo nad jezerem.

Původní publikace 7. února 2014 v 19:52
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama